úvodní » Vířivky » Proč si pořídit vířivku?


Proč si pořídit vířivku?

Pokud se rozhodneme pro pořízení vířivky, měli bychom si projít několik základních bodů, které nám pomohou s výběrem. Nejdůležitější je stanovit si cenovou hranici, od které se bude odvíjet, jaká naše vysněná vířivka bude. Dnes už si ji můžeme koupit ve všech možných tvarech, rozměrech nebo vyrobenou z velkého množství různých materiálů.

Kam umístit vířivku?

Prvním bodem je umístění naší budoucí vířivky. Jak už jsem zmínil, je zde důležité umístění uvnitř nebo vně domu. Pokud se rozhodneme pro umístění venku, například na zahradě, nejsme limitování rozměry ani druhem vířivky. Domácí umístění nás limituje ve velikosti a v jejím pozdějším umístění na její místo, pokud se nerozhodneme pro vířivku už při projektování domu.

Výběr masážních trysek

Druhým bodem je počet, rozmístění, druh a velikost trysek. Existují široké možnosti rozmístění trysek pro správnou masáž těla, se zaměřením na různé partie.

Zapuštěná nebo nadzemní?

Dalším bodem je typ vířivky, může být zapuštěná v zemi nebo nadzemní. S nadzemní se lépe manipuluje a můžeme, pokud budeme potřebovat, změnit její umístění. Zapuštěná má lepší přístup a hodí se například pro méně mobilní uživatele. S umístěním souvisí rozměry vířivky a její tvar. Podle přání zákazníka je možné vyrobit vířivku různých tvarů a rozměrů.

Jaký vybrat materiál?

Důležité jsou také použité materiály na její výrobu. Je zde možnost různých plastových nebo dřevěných obalů, plastové vynikají cenou, dřevěné designem a provedením. Podle našeho přání si můžeme vybrat z velkého množství barev a povrchových úprav.

Výběr konstrukce

Také by nás mělo zajímat, jestli naše budoucí vířivka bude mít samonosnou konstrukci nebo nikoliv. Samonosné vířivky jsou sice dražší, ale určitě se vyplatí o této alternativě popřemýšlet, protože sama o sobě drží hmotnost vody a nepotřebuje speciální pěnovou výplň, jakou mají vířivky bez samonosné konstrukce. Díky tomu je v případě poruchy lepší přístup k vnitřnímu vybavení, jako je filtrace, trysky nebo osvětlení.

Použitá filtrace

Posledním a neméně důležitým bodem je použitá filtrace. Ta by měla být velmi kvalitní a měla by nám zajistit křišťálově čistou vodu během celé doby používání. Doporučována je filtrace za pomoci čerpadel, která je mnohem účinnější než filtrace spádová.