úvodní » Vířivky » Jakou si pořídit vířivku?


Jakou si pořídit vířivku?

Pořízení vířivky nám umožňuje relaxovat, oprostit se od každodenních starostí a to vše v klidu domova. Dříve bylo vlastnictví vířivky spojeno s určitou mírou luxusu, ale dnes už jsou různé vířivé vany nebo vířivky dostupné mnohem širšímu okruhu zájemců.

Zásadní pro výběr každé vířivky je zodpovědět si několik základních otázek:

  • Bude umístěna venku nebo doma?
  • Jak má být velká?
  • Jaké funkce od ní očekáváte?

Nejdříve se musíme zaměřit na to, kam vířivku umístíme. Je možné ji umísti jak uvnitř, tak i vně domu. Pokud se rozhodneme pro venkovní umístění, otevírá se nám mnohem více možností. Nejsme limitovaní velikostí a díky tomu bude výběr vířivek mnohem variabilnější.

Kvalitní vířivku poznáte hlavně podle toho, co se skrývá uvnitř. Všechny systémy, motory, hadice, umístění trysek apod. musí být dostupné pro případné servisní zásahy. 

Kolik lidí ji bude užívat?

Dalším důležitým bodem je počet lidí, kteří budou vířivku užívat. Čím větší vířivka, tím větší možnost nastavení trysek a podobně. Musíte se rozhodnout pro kolik osob sedících a kolik osob ležících by měla být vířivka určena. Dispozice pro ležící osoby může zásadním způsobem ovlivnit rozměry celé vířivky a vyšší osoby nad 180 cm by si měli vždy polohu ležící osoby, nebo lehátka osobně vyzkoušet.

Vybavení vířivky

Existuje široké množství příslušenství, vše záleží jen na naší kreativitě a finančních možnostech. Vířivé vany určené pro venkovní užívání mají vždy daleko větší možnosti v rámci výběru konkrétního modelu. Jako základ pro každou vířivku berte kvalitní akrylátovou vanu, hydromasážní systém, inteligentní systém ohřevu a kombinaci masážních a vzduchových trysek. 

Tento základ můžete doplnit o světelnou terapii, halogenové osvětlení, ozónovou dezinfekci, televize, stolky, cirkulační filtrační sytém a mnoho dalšího. Zvážit můžete také aroma terapii, kvalitní audio systém s vyjížděcími reproduktory nebo LCD televizi s DVD a Blu-ray přehrávačem.