úvodní » Koupelna » Rohové vany


Rohové vany mohou být i v malých koupelnách

I když klasické obdélníkové vany se dnes také vyrábějí v moderních designech, vybrat si můžete i z mnohých dalších variant lišících se tvarem, materiálem i dalšími aspekty. Dnešní doba nabízí řadu van s nejrůznějšími tvary a z různých materiálů. Oblíbené jsou především rohové vany, které však mají poměrně atypické rozměry a určitě se nehodí pro každého. Jaké jsou vlastně výhody a kam se hodí rohové vany? 

Proč přemýšlet o rohové vaně?

Jaké jsou vaše prvotní asociace při vyslovení slovního spojení „rohová vana"? Mnozí si představí pohodlí, moderní koupelnu, jiní nedostupný luxus, který si nemohou dovolit kvůli ceně, ale i malé koupelně. Není to úplně pravda. Díky klesajícím cenám, ale i velké variabilitě těchto výrobků, je rohová vana dostupnější více lidem než dříve. Navíc ji můžete doplnit o masážní trysky a dát koupání úplně nový rozměr. 

Kritici toho řešení však tvrdí, že v malých koupelnách nemá co dělat, protože rohová vana zabírá zbytečně moc místa. Místo, aby tato vana komfort přinášela, činí koupelnu nepohodlnou a zabraňuje jejímu plnohodnotnému užívání, protože se v ní pak nehnete. Jak je to tedy s rohovými vanami pro malé koupelny? Opravdu tohle platí?

Rohové vany do malých koupelen

Rohové vany se hodí i do menších panelákových koupelen. Je však pravda, že aby Vám skutečně dopřála komfort místo toho, abyste se kvůli ní v koupelně tísnili, je nutné zvolit si vhodný model. Rohové vany se dělí na symetrické a asymetrické a právě druhá skupina se vyrábí s ohledem na možnost umístění i v menších prostorech. Symetrické vany by v malé koupelně nebyly efektivní.

Rohové vany mohou být i v malých koupelnách

Zato asymetrické rohové vany vám přinášejí zajímavé možnosti. Vyhledejte si prodejnu s jejich velkou nabídkou a určitě brzy najde tvar rohové vany, který bude pro Vaši koupelnu ideální. I asymetrické rohové vany se vyrábějí v různých velikostech i designech. Stejně jako většina dalších rohových van se vyrábí z kvalitního akrylátu, který je příjemný na dotek, dá se vyleštit a dobře odolává chemickým přípravkům.

Asymetrické vany jsou propracované důmyslně, aby mohly skutečně zabírat méně místa, ale zároveň vám dopřát pohodlí, pro které většina lidí rohovou vanu volí. Dnešní trh se doslova hemží různými variantami symetrických i asymetrických "rohovek" i klasických van s různými prohlubněmi a záhyby, stačí si jen vybrat. Hledáte ještě další informace o těchto vanách?