úvodní » Koupelna » Jak vybrat masážní vanu?


Jak vybrat masážní vanu?

Kvalitní hydromasážní vanu určitě ocení každý z nás. Nesmíte se však spokojit s jakýmkoliv systémem, který dnes nabízí celá řada firem. Při nákupu se určitá opatrnost zaručeně vyplatí. Hydromasážní systém vám firmy namontují takřka do jakékoli akrylátové vany, ale mnohem zajímavějším řešením je koupit přímo hydromasážní vanu.

Na co se zaměřit?

Pokud si chcete koupání opravdu užít, tak musíte správně zvážit volbu materiálu, rozměr vany, šířku jejích lemů, celkový tvar vany nebo třeba i umístění odtoku. Hydromasážní systém byste měli požadovat u jejich výrobce nebo, pokud si troufáte na nezávislý postup, lze oslovit nejrůznější firmy, které se zabývají montováním van s hydromasážními systémy dohromady. Takové řešení však není úplně ideální.

Jaký vybrat hydromasážní systém?

Při výběru hydromasáže můžete postupovat dvěma cestami. V mnohém komplikovaná je koupě samostatné vany a následná montáž vybraného systému zvoleného podle individuálních požadavků a financí. V takovém případě se může objevit celá řada problému, které Vám znepříjemní koupáním.

Mnohem lepší variantou je zakoupení kompletní masážní vany. V zahraničí patří ke špičce značka Jacuzzi, která před padesáti lety dala jméno celému jednomu odvětví a v současnosti patří mezi největší výrobce hydromasážních zařízení na světě.

Jaké jsou typy hydromasážních van?

Obecně můžeme masážní vany rozdělit na vodní a vzduchové nebo též perličkové. Masáž funguje díky proudu vody, který je vytvářen vodním čerpadlem. Vodní trysky bývají umístěny v boční, zádové a chodidlové části vany. U lepší van si můžete regulovat průtok, vypínat jednotlivé trysky a mnohem lépe tak ovládáte požadovaný účinek.

Vodní masáž

Vodní masáž je určená především pro sportovce a po fyzických výkonech. Urychluje regeneraci i léčbu zdravotních obtíží. Zlepšuje krevní oběh, prokrvuje vnitřní orgány a svaly a působí blahodárně na celý pohybový aparát.

Vzduchová masáž

Vzduchová masáž má spíše relaxační účinky, zajišťuje prokrvení kůže a její celkovou tonizaci, oproti klasické hydromasáži je založena na působení tlaku vzduchu, který generuje kompresor a do vany je vháněn tryskami menšího průměru. Vzduchové trysky jsou nejčastěji umístěny na dně vany.

Nejlépe uděláte, když si pořídíte masážní vanu kombinují obě dvě technologie. Pouze tak dosáhnete nejlepšího možného relaxačního i masážního účinku.