úvodní » Infrasauny » Jak se saunovat v infrasauně?


Jak se saunovat v infrasauně?

Používání infrasauny se od té klasické značně liší. Je mnohem lepší pro citlivější jedince, malé děti, alergiky, kardiaky a mnoho dalších lidí, pro které je finská sauna nevhodná. I když je možností používání infrasauny více, ukážeme si alespoň základní pravidla.

Doporučuje se saunovat 1x až 2x týdně, kdykoliv během dne. Před samotným saunováním se osprchujeme a během saunování neustále doplňujeme tekutiny. Samotná procedura by měla trvat zpravidla 20-40 minut.

Denní použití infrasauny

K prevenci, přípravě ke sportovní činnosti, léčebné kůře a před klasickou masáží v délce 5–15 min. ihned po zapnutí infrasauny v lehkém oblečení při teplotě do 60 °C. V infrakabině seďte, tím docílíte lepších výsledků díky rovnoměrnému prohřívání. Nezapomeňte na ručníky. Po proceduře se vždy osprchujte vlažnou nebo studenou vodou.

Kdy využívat infrasaunu?

Nejlépe uděláte, když budete infrasauny používat ve sportu a fitness, procedura se doporučuje i několikrát denně v krátce vyhřáté kabině (5 minut), před samotným výkonem i po něm na cca 10 minut. Saunování je vhodné pro alergiky, astmatiky nebo lidi těžce snášející vysoké teploty, ale konkrétní léčbu konzultujte se svým lékařem.

Co dělat po saunování?

Po skončení saunování máte nejen pročištěný organismus a uvolněné svaly, ale jste také výborně připraveni na masáž či další procedury. Proto je vhodné infrasaunu zařadit do komplexního týdenního wellness programu.